Autor: Milorad Videković, 30. 3. 2017.

Radna skupina za podršku darovitim učenicima «Futura» i Krapinsko-zagorska županija uz Dan darovitih nastavljaju s aktivnostima podrške darovitim učenicima u suradnji sa školama. Neke od aktivnosti su:

Večer znanosti

U organizaciji OŠ Janka Leskovara iz Pregrade, OŠ Viktora Kovačića iz Huma na Sutli i Gradske knjižnice Pregrada u petak, 31. ožujka 2017. godine u Pregradi će biti održana druga po redu Večer znanosti, kojom se nastoji popularizirati znanost i potaknuti na istraživanje svijeta koji nas okružuje.

Stručni skup pod nazivom „NTC sustav učenja i darovita djeca“

Stučni skup održat će se u srijedu, 12. travnja 2017. u 17,00 sati Oroslavju (Društveni dom). Predavač je dr. Ranko Rajović, poznati stručnjak za rano poticanje dječje inteligencije, član Upravnog odbora Mensa International i predsjednik Mensina svjetskog Odbora za darovitu djecu. Predavanje je namijenjeno odgojno-obrazovnim djelatnicima, a bit će otvoreno i za zainteresirane roditelje.
Na skup se može prijaviti i do 70 zainteresiranih roditelja, koji prijavu trebaju uputiti pedagoginji OŠ Oroslavje kontaktom na mail anita.hledik@skole.hr <mailto:anita.hledik@skole.hr> .

Proljetne radionice za darovite, motivirane i zainteresirane učenike

U našoj školi će se  održati 18.travnja 2017. godine. Učenici će u  radioničkim oblicima rada moći ostvariti potrebu za kreativnim izražavanjem i istraživanjem.

ČAROLIJE IZ KEMIJE  ( voditeljica:  Ivana Vešligaj )

HARRY POTEROVE ČAROLIJE  ( voditeljice:  Melita Majsec Dragčević  i Tara Horvat)