Autor: Milorad Videković, 2. 2. 2017.

U školskoj knjižnici ugostili smo 30. siječnja 2017. gosp. Ivana Draškovića, tajnika Filatelističkog društva „Zaboky“. Susret je organiziran suradnjom učiteljice Gordane Pavić, školske knjižničarke Gordane Gregurović Petrović  i gosp. Ivana Draškovića. Povod je bila obrada lektire K. Čapeka Poštarska bajka u 2.b razredu. Nakon što je u školu stigla vrijedna donacija poštanskih maraka i filatelističkih proizvoda Hrvatske pošte, željeli smo pri obradi lektire upoznati učenike s poštanskim i filatelističkim uslugama. Gospodin Drašković održao je zanimljivo predavanje o razvoju pošte i poštanskih usluga, pravilnom adresiranju pošiljaka te ulozi poštanskih maraka. Kroz radionicu pisanja čestitki povodom nadolazećeg Dana zaljubljenih, ukazao je učenicima na ljepotu pisanja i slanja čestitki dragim osobama. Na kraju susreta gosp. Drašković je podijelio prigodne darove učenicima, a oni su mu pljeskom zahvalili na lijepom i ugodnom druženju.