Nova generacija prvašića danas je po prvi put sjela u školske klupe.

Za veći dio učenika bio je to dan na koji su već navikli, iako puni uzbuđenja, jedan mali dio - PRVAŠIĆI - s nestrpljenjem su čekali kada će iz svojih vrtića i od svojih teta preseliti u školu.

Da bi im prvi dan bio lijep kao i ostali dani pobrinuli su se njihovi prijatelji iz drugog razreda priredivši im prigodan program dobrodošlice za njih i njihove roditelje  a uz nazočnost učitelja, stručnih suradnika i ostalih djelatnika škole.