Autor: Milorad Videković, 26. 9. 2014.

Već niz godina naša škola obilježava ovaj dan, DAN EUROPSKIH JEZIKA - 26.9. - uz pregršt radionica. Tako je bilo i ove godine.

Današnja prezentacija bila je rezime svega onog što se događalo tijekom tjedna odnosno prezentacija onoga što su učenici naučili na radionicama. Ovoga puta, uz sve prisutne jezike - njemački i engleski - učenici su u radionicama "bavili" se francuskim i češkim jezikom. No, osim toga bilo je tu i znakovnog jezika te, svakako, prikazano je i bogatstvo hrvatskog jezika. Aktivni sudionik ovih događanja bila je i škola stranih jezika "Versus".

Zanimljivo je bilo završno natjecanje u tzv. Spelling Bee - u koji su nakon "teških borbi" u prethodnim danima ušli Ivor Pavić, Dominik Forjan i Nina Šalković koja je u konačnici bila najbolja.

Sva događanja i prezentaciju upotpunili su prekrasnim sviranjem učenici osnovne glazbene škole Ivona Pavić ( klavir ), Nikola Šereg i Vedran Bajcer ( harmonika ).

Čitav program završio je pjesmom "Kad si sretan" otpjevanu na pet jezika - njemački, engleski, češki, znakovni i hrvatski.

Koordinator projekta bila je učiteljica Melita Majsec Dragčević, a aktivno su sudjelovali Sanja Belošević, Slavica Hršak i Irena Mustač, učiteljice stranih jezika u školi.