Autor: Milorad Videković, 22. 11. 2013.

U ponedjeljak, 18. studenog 2013. godine, učenici trećih razreda OŠ Augusta Cesarca, Krapina obavili su izvanučioničku nastavu. Toga dana učenici su se okupili u školi te u 9 sati krenuli u grad.

Najprije su posjetili franjevački samostan i njihovu knjižnicu, gdje su imali priliku vidjeti najmanju Bibliju na svijetu i mnoštvo starih knjiga. Zatim su posjetili ured gradonačelnika i ured župana Krapinsko-zagorske županije.Gradonačelnik je učenike upoznao koje su njegove dužnosti, dok su u županijskom uredu službenici predstavili što radi župan. Prilikom posjeta nisu imali priliku upoznati samog župana koji je bio na službenom putu u Vukovaru.

Na kraju su obišli muzej velikana hrvatske književnOSti, Ljudevita Gaja.

Učenici su ovom prigodom naučili nešto iz bogate povijesti svoga kraja, te se oko 12,30 sati vratili u školu, zatim su krenuli svojim kućama.