Autor: Milorad Videković, 11. 9. 2012.

U ponedjeljak, 10. rujna 2012. godine a povodom  svog osnivanja 1991. godine Hrvatski olimpijski odbor uveo je  HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN, koji će se obilježavati svake godine 10.-og rujna. Tako je bilo i ovog ponedjeljka. Naša se škola također uključila u obilježavanje tog dana.

Većina učenika i učitelja obukla je  majice bijele boje koje simboliziraju mir i prijateljstvo, vrijednosti koji olimpijski pokret promiče u svijetu.

Svi učenici škole sudjelovali su u raznim sportskim događanjima od pješaćenja, atletike, badmintona, rukometa, nogometa, košarke do šaha.