DANI KRUHA
Autor: Milorad Videković, 26. 10. 2016.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju, te ograncima i granama Udruge Lijepa naša. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Tako je i naša škola, učenici-učitelji-i ostali djelatnici, obilježila ove dane 26. listopada 2016. godine.

Svetu Misu održao je Tomica Šestak, krapinski župnik, u crkvi sv. Nikole, a ona je  odnosno Euharistija  najbolji način zahvalnosti Bogu za plodove zemlje i rada ruku čovjekovih.

Zahvalnost je odlika dobrih ljudi a mi to želimo biti.