RODITELJSKI SASTANAK SVIH ODJELA PETIH RAZREDA
Autor: Milorad Videković, 14. 9. 2016.

Održan je roditeljski sastanak svih odjela 5. razreda s članovima razrednih vijeća, ravnateljem škole i stručnim suradnicama. Roditelji su pozvani  na suradnju sa zajedničkim ciljem održavanja pozitivnog odnosa učenika prema  školi, dobrog uspjeha, a time i zadovoljstva.

U izravnom kontaktu s predmetnim učiteljima  upoznati su sa specifičnostima pojedinih nastavnih predmeta, obvezama učenika,   načinima praćenja, provjeravanja i ocjenjivanja. Učitelji su iznijeli i prva zapažanja   o dosadašnjem napredovanju učenika i  snalaženju  u predmetnoj nastavi.

Pozvani su na suradnju sa zajedničkim ciljem održavanja pozitivnog odnosa učenika prema  školi, dobrog uspjeha i zadovoljstva  što ovisi o radnim navikama, predznanju s kojim su učenici došli u predmetnu nastavu te  motivaciji za postizanje uspjeha.  Za zdrav emocionalni razvoj, uz doživljaj uspjeha, važan je i osjećaj prihvaćenosti  u razrednom odjelu. Roditelji su informirani  da će se anketnim upitnikom ispitati kako  učenici vide sebe i odnose s drugima, koje su njihove jače strane, susreću li se s kakvim teškoćama.