Budi poseban - budi neovisan - živi svoj san!
Autor: Milorad Videković, 6. 4. 2014.

Pridružujemo se kampanji Saveza društava Naša djeca  Hrvatske i društvima Naša djeca u gradovima i općinama Budi neovisan .  Cilj kampanje je borba protiv alkoholizma među djecom i mladima  upozoravajući na problem pijenja alkohola i posljedice koje njegovo konzumiranje ima na živote djece i mladih.

Sve aktivnosti usmjerene su na  bolje izbore zabave u kojima djeca i mladi pokazuju svoju posebnost, neovisnost  i žive svoj san bez ovisnosti . Učenici naše škole će imati priliku uključiti se ovaj projekt pisanjem poruka, slogana, izradom crteža, strip-priče, internet-priče, fotografije. Putem tih radova i svoje kreativnosti  moći  će izraziti svoja mišljenja,  iskustva i    potaknuti druge  da umjesto cigareta, pića, opojnih sredstava, previše interneta, igara na sreću izaberu djetinjstvo bez razvijanja ovisnosti, već zdravlje i zdrave životne stilove.Dječje radove će vrednovati književni i likovni umjetnici, a najoriginalnije radove iz svih kategorija bit će objavljeni u posebnoj publikaciji te ih javno proglasiti i pohvaliti na Završnom događanju projekta, 31.5.2014. godine u Opatiji, na kojemu će uslijediti i nagrade najuspješnijima.

Na   ovim stranicama  objavljivat ćemo fotografije s porukama tijekom narednih mjesec dana.