ŠKOLSKI POBJEDNIK NACIONALNOG KVIZA ZA POTICANJE ČITANJA
Autor: Milorad Videković, 4. 11. 2013.

U Mjesecu hrvatske knjige Knjižnice grada Zagreba organiziraju Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Ovogodišnji kviz provodio se pod nazivom Pročitaj tri dnevnika i pobijedi!   Stoga su učenici čitali “Pobunu Pauline P.” Sanje Polak, “Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu” Damira Mađarića i “Rodrick rastura” Jeffa Kinneyja i ispunjavali on-line upitnike. Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodi se  u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske, a svi točno riješeni kvizovi  uključeni su u izvlačenje čime  svaka knjižnica dobiva pobjednika.

U našoj školi u kvizu su sudjelovali učenici 7. razreda. Pobjednik je Samuel Ivan Horvatek, učenik 7.a razreda.

Na završnoj svečanosti koja se odvija u okviru sajma knjiga Interliber, u petak 15.11. 2013. održat će se izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada pobjednicima iz svih knjižnica koje su sudjelovale u kvizu. Glavna nagrada je tablet računalo.

Čestitke Samuelu Ivanu i svim sudionicima kviza iz naše škole!