UGOSTILI SMO JASNU HELD
Autor: Milorad Videković, 19. 10. 2012.

Uz Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica u OŠ Augusta Cesarca u Krapini

Mjesec hrvatske knjige tradicionalna je nacionalna kulturna manifestacija posvećena hrvatskoj pisanoj riječi s ciljem promicanja hrvatske knjige i čitanja te su u to vrijeme knjižnice središta brojnih događanja.

Osim Mjeseca hrvatske knjige u listopadu se obilježava i Međunarodni mjesec školskih knjižnica. Nizom aktivnosti i događanja na dogovorenu temu promiče se uloga i značaj školskih knjižnica.

Stoga  se tijekom listopada i u našoj školskoj knjižnici provode mnoge aktivnosti  među kojima izdvajamo susret s jedinom hrvatskom profesionalnom pripovjedačicom narodnih bajki i priča - Jasnom Held.

Ovogodišnja tema Školske knjižnice: Ključ za prošlost, sadašnjost i budućnost bila je lijepi putokaz u uzbudljivo putovanje svijetom bajki kojim je  naša gošća povela učenike razredne nastave matične i područnih škola što pokazuju i njihovi dojmovi:

...Ovo mi je bio prvi susret s pripovjedačicom bajki i zato mi se taj susret jako svidio. Zadivila me njena sposobnost brzog govora. Na tom susretu mi se sve svidjelo i bilo mi je jako lijepo. Voljela bih da je duže trajalo zato što bih tada naučila više bajki i izražajnije pripovijedati i čitati.

...Dolazak Jasne Held u našu školu me je ugodno iznenadio. Pripovjedačicu sam zamišlljao kao ozbiljnu osobu, a ne kao veselu i zabavnu. Uživao sam u njezinim pričama. Volio bih je opet susresti jer ona zna nasmijati i razveseliti svu djecu i odrasle oko sebe.

...Uživao sam dok sam je slušao i bilo mi je žao kad je susret s nojm završio. Volio bih da nam češće dolazi u posjet i da nam priča više priča. Mislim da svako dijete voli slušati priče kao i ja i da ih one čine sretnim.

... Pozorno smo je slušali. Bilo mi je jako lijepo, veselo i zabavno, htio bih da opet dođe sljedeće godine.

Fotogalerija_ album BAJKA