Čitanje nas osnažuje!
Autor: Miljenko Ilić, 15. 11. 2021.

U Godini čitanja povodom obilježavanja Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica  ostvarena je radionica Čitanje nas osnažuje! U radionici koju su osmislile i pripremile stručne suradnice - knjižničarka i edukacijska-rehabilitatorica sudjelovala je skupina učenika 7. a razreda. Uz poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja odabirom ulomka lektirnog naslova Djevojčica iz Afganistana promicane su i vrijednosti ljudskih prava - dostojanstvo, sloboda, ravnopravnost i solidarnost. Tijekom radionice izmjenjivane su brojne aktivnosti od izlaganja, upoznavanja učenika s ljudskim pravima, čitanja naglas, razgovora i analize teksta uz uočavanje primjera kršenja ljudskih prava, rješavanja radnih listića, izrade plakata do sudjelovanja u online kvizu.  Navedenim aktivnostima učenici su stjecali nova znanja i iskustva te razvijali kritičko mišljenje. Radionicu su ocijenili poučnom, zanimljivom i zabavnom te izrazili želju za sličnim načinom rada i ubuduće.

Pripremile knjižničarka i edukacijska- rehabilitatorica