Mladen Kušec- In memoriam
Autor: Miljenko Ilić, 2. 11. 2020.

Sada već daleke školske godine 2013./2014.  u prvom broju  našeg školskog lista “Cesarček” izašao je intervju sa Mladenom Kušecom, književnikom i novinarom koji je svoj životni opus uglavnom posvetio djeci i mladima. Na žalost, taj posebni čovjek zauvijek je otišao ostavivši neizbrisiv trag u srcima svih onih koji su nestrpljivo prebirali po stranicama njegovih knjiga, kao i onih koji su ga imali prilike upoznati i razmijeniti s njime barem nekoliko riječi.
Njemu je to tada bio samo jedan od bezbrojnih intervjua, a našoj tadašnjoj učenici i mladoj novinarki , Luciji Šalković ,prvi u životu.
Unatoč tome ni u jednom trenutku nije dozvolio da se mlada novinarka obeshrabri ili osjeti nespremno. Naprotiv, nastupio je ljudski toplo kao odličan i zabavan sugovornik, djelujući poticajno i ohrabrujuće.
To je odlika velikog čovjeka spram onih najmanjih ... najmlađih...

Urednica tadašnjeg školskog  lista Melita Majsec- Dragčević