Terenska nastava Vukovar
Autor: Miljenko Ilić, 3. 2. 2020.

S učenicima osmih razreda realizirana je terenska nastava u grad Vukovar (28.1.-29.1.). Učenici su posjetili brojna memorijalna mjesta. Prvi dan, za učenike su bila organizirana dva predavanja (Domovinski rat i Bitka za Vukovar). Nakon ručka, učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.  Slobodno vrijeme proveli smo u razgledu grada , a navečer se opustili uz disco večer na brodu.  Drugi dan posjetili smo Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te Kukuruzni put – Put spasa. Obišli smo Vukovarsku bolnicu, Memorijalni centar, Memorijalno groblje, Spomen dom Ovčaru te masovnu grobnicu. Razgled smo završili Vodotornjem te posjetom crkvi svetog Filipa i Jakova. Prije samog polaska kućama, održana je škola mira te kviz znanja na kojemu su naši učenici zauzeli četvrto mjesto. Prepuni dojmova, vratili smo se kućama u večernjim satima.

Više pogledajte u fotogaleriji.