Dani Ksavera Šandora Gjalskog
Autor: Miljenko Ilić, 23. 10. 2019.

Kulturna manifestacija Dani Ksavera Šandora Gjalskog održava se svake godine krajem listopada. U okviru manifestacije organiziraju se mnogobrojni kulturni programi, a uz “veliku” Nagradu Gjalski dodjeljuju se i nagrade za učenike osnovnih i srednjih škola za najbolje prozne radove.

U natječaju za Malu nagradu Gjalski 2019. sudjelovali su naši učenici Dina Draganić iz 8. a i Vito Tušek iz 7. a razreda uz mentorstvo svojih učiteljica Martine Petriško i Kornelije Hanžek. Na jučerašnjoj svečanoj dodjeli nagrade u Osnovnoj školi Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku Dina i Vito su, uz priznanje za svoj literarni rad, stekli i jedno novo, lijepo iskustvo.

Čestitamo našim učenicima te im želimo puno uspjeha u daljnjem pisanju i literarnom izražavanju!