Obilježili smo Dan kravata
Autor: Miljenko Ilić, 19. 10. 2019.

U petak 18.10. obilježili smo Dan kravata. Kako bismo  dostojno obilježili ovaj dan posvećen jednom od simbola Hrvatske,  učenici i učitelji naše škole toga su dana kao odjevni detalj imali kravate ili marame. Također, učenici su raznim aktivnostima dali svoj doprinos obilježavanju Dana kravata kako u matičnoj tako i u područnim školama(fotografiranje, pisanje, crtanje…).

Zašto se ovaj dan obilježava baš 18.listopada?  ( Zbog čega na njega posebno trebamo biti ponosni mi Hrvati?)
Kako navodi Academia Cravatica, neprofitna ustanova koja se bavi proučavanjem, čuvanjem i unapređivanjem kravate kao pokretne hrvatske i svjetske baštine, na taj dan 2003.godine izvedena je spektakularna instalacija 'Kravata oko Arene u Puli'. Tom instalacijom, s najvećom kravatom na svijetu, simbolički je povezano antičko i suvremeno doba, a crvenom bojom kravate svijetu je upućena poruka ljubavi i suživota među ljudima i narodima.

U fotogaleriji pogledajte kako je to izgledalo jučer.